Sport

Më shumë se 20 të infektuar në dy klube bullgare pas gabimit në laborator

Më shumë se 20 të infektuar në dy klube bullgare pas gabimit në laborator

Më shumë se 20 lojtarë dhe zyrtarë të dy klubeve bullgare janë izoluar pas infektimit me koronavirus, që erdhi pas një gabimi në laborator.

Këtë e kanë bërë të ditur klubet e goditura. Mbrojtësi i Tsarko Selo, Martin Kavdanski ka luajtur ndaj Cherno More Varnas të enjten, ndonëse ishte testuar pozitiv për COVID-19.