Sport

Lazio afër transferimit të Kumbullës

Lazio afër transferimit të Kumbullës

Lazio është afër transferimit të mbrojtësit të ri shqiptar Marash Kumbulla nga Verona, njofton “Tuttosport”.

Lazio për transferimin e Kumbullës do të ofrojë 20 milionë euro dhe Andre Andersonin. Fillimisht kishte menduar të ofronte Valon Berishën në shkëmbim, por Anderson është lojtari që është përfshirë në shkëmbim. Lazio e ka fituar garën me Interin për mbrojtësin e ri.