Sport

Lazio ndalet edhe nga Lecce, Juventusi fare pranë titullit

Lazio ndalet edhe nga Lecce, Juventusi fare pranë titullit

Lecce e ka mposhtur Lazion për t’ia zvogëluar kësaj skuadre gjasat për titull të kampionit në Serie A. Ndeshja e të martës mbrëma, që i takoj xhiros së 31-të të kampionatit italian, përfundoi me rezultatin 2:1 në të mirë të Lecces.

Lazio pësoi edhe në xhiron e kaluar, 3:0 nga Milani, dhe kështu ka bërë dy gabime të mëdha në garën për titull. Lazio renditet e dyta me 68 pikë. Juventusi prinë me 75 pikë, ndërsa nga ora 21:45 takohet me Milanin.