Sport

Leipzigu transferon jug-koreanin Hwang

 

Klubi i Bundesligës gjermane në futboll RB Leipzig e ka transferuar sulmuesin jug-korean të Salzburgut, Hee-chan Hwang, ka njoftuar faqja zyrtare e klubit gjerman.

Sulmuesi 24-vjeçar ka firmosur kontratë pesëvjeçare dhe do të mbajë fanellën me numër 11.