Sport

Greenwood, ylli i ardhshëm i Manchesterit

Greenwood, ylli i ardhshëm i Manchesterit

Manchester United ka shpenzuar më shumë se një miliardë euro për transferimin e lojtarëve të rinj gjatë nëntë vjetëve të fundit, por ringjallja e “Djajve të Kuq” pas rifillimit të sezonit, që u pezullua për tre muaj shkaku i pandemisë COVID-19, i ka borxh shumë një superylli të rritur në shtëpi. Bëhet fjalë për sulmuesin 18-vjeçar, Mason Greenwood apo të diplomuarin në akademinë e Manchester Unitedit, shkruan agjencia AFP.

Sulmuesi i ri, Greenwood ishte yll i ndeshjes në fitoren e fundit të Manchester Unitedit ndaj Bournemouthit, të zhvilluar vikendin e shkuar në “Old Trafford”. Në këtë ndeshje, Manchesteri shënoi pesë gola dhe kjo ishte hera e parë që nga viti 2011 që “Djajtë e kuq” kishin realizuar kaq shumë gola në një ndeshje si vendas.