Sport

“Rryma” e Besës, Balaj, bën atë që synonte babi i tij 20 vjet më parë në Zvicër

“Rryma” e Besës, Balaj, bën atë që synonte babi i tij 20 vjet më parë në Zvicër

Në një të diele në mbrëmje, në një ndërtesë familjare në dalje të Aaraut, Liridon Balaj hap derën e banesës në katin e tretë dhe na dërgon në dhomën e ndenjes, derisa shqelmon një top pranë divanit.

48 orë më parë ai kishte shënuar tre gola kundër Lausanne-Sport, liderit të ligës së dytë të Zvicrës, shkruan "ZT".