Sport

Vdes legjenda angleze e futbollit, Jack Charlton

Vdes legjenda angleze e futbollit, Jack Charlton
Foto: Sky Sports

Ka vdekur në moshën 85 vjeçare legjenda e futbollit anglez dhe klubit të Leed Unitedit, Jack Charlton, raporton Sky Sports.

Lajmin e ka konfirmuar Leeds-i, që ka bërë të ditur se ish-mbrojtësi i saj vdiq të premten pas një sëmundje të gjatë, transmeton KOHA.