Sport

City synon t’i ofrojë kontratë të re Agueros

City synon t’i ofrojë kontratë të re Agueros
 

Manchester City synon që t’i ofrojë kontratë të re sulmuesit argjentinas, Sergio Aguero, raportojnë mediat britanike.

Aguero ka qenë një ndër lojtarët kryesor të skuadrës në sukseset e shumta përgjatë viteve të fundit, dhe klubi dëshiron t’i ofrojë kontratë të re që e mban atë në Etihad deri në vendin 2022, transmeton KOHA.