Sport

Prishtina gjobitet me 1500 euro për incidentet në ndeshjen me Gjilanin, Dallku 500 euro

Prishtina gjobitet me 1500 euro për incidentet në ndeshjen me Gjilanin, Dallku 500 euro

Prishtina është gjobitur me 1500 euro nga Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës, shkaku i incidenteve të shkaktuara pas përfundimit të ndeshjes së xhiros së 29-të të Superligës së Kosovës me Gjilanin në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Prishtina është dënuar me 1500 euro për sjelle dhe veprime të gabuara të stafit të klubit pas përfundimit të ndeshjes,