Sport

Miloti që e ka model Milot Rashicën

Miloti që e ka model Milot Rashicën

Milot Avdyli është duke përjetuar dhe shijuar ëndrrën e tij të kamotshme për të luajtur në Superligën e Kosovës në futboll. Talenti vushtrrias e shkroi emrin e tij në librat e historisë së futbollit kosovar, si një ndër shënuesit më të rinj në Superligë.

Me 17 vjet e 336 ditë, ai realizoi gol në ndeshjen e tij me Trepçën ’89 kundër Drenicës. Ndërsa, ai nuk u ndal vetëm me kaq. Avdyli shënoi gol edhe në përballjen kundër Dukagjinit të Klinës. Këmbëshpejti që mban topin shumë mirë afër vetes dhe depërton pa ndonjë problem, e ka model emnakun e tij, Milot Rashicën, shkruan KOHA.