Sport

Immobile, golashënuesi më i mirë në Evropë

Immobile, golashënuesi më i mirë në Evropë

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile, është vendosur të bashkohet me një klub ekskluziv si lojtari me më së shumti gola të shënuar në Evropë për edicionin 2019/20. Në një dekadë të dominuar nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, italiani i nënvlerësuar është gati të sigurohet për ta fituar “Këpucën e Artë” Evropiane, çmim ky që i takon golashënuesit më të mirë të kontinentit, shkruan agjencia AFP.

Prej Messit, te Ronaldo, Mohamed Salah, Robert Lewandowski dhe Erling Braut Haaland, askush në Evropë nuk ka arritur të mbajë ritmin me lojtarin me origjinë nga Napoli, sulmuesin Immobile.