Sport

Roma insiston për transferimin e Vertonghenit

Roma insiston për transferimin e Vertonghenit

Roma është duke u interesuar për transferimin e mbrojtësit belg Jan Vertonghen. Vertonghenit i ka skaduar kontrata me Tottenhamin dhe mund t’i bashkohet Romës si lojtar i lirë, njoftojnë mediumet italiane.

Roma e ka vlerësuar tepër të lartë shifrën prej 25 milionë euro për të transferuar Chris Smallingun, kështu që ka kthyer sytë nga Vertongheni. Smalling është i huazuar te Roma nga Manchester Unitedi.