Sport

Casillas tërhiqet nga futbolli aktiv

Casillas tërhiqet nga futbolli aktiv

Portieri legjendar spanjoll Iker Casillas është tërhequr zyrtarisht nga futbolli aktiv në moshën 39-vjeçare.

Legjenda e Real Madridit i ka dhënë fund një karriere të madhe gjatë të cilës ka fituar tri herë Ligën e Kampionëve, si dhe Botërorin e dy herë titullin e Evropës me Spanjën.