Sport

Mësohen katër çerekfinalistë të Ligës së Evropës

Mësohen katër çerekfinalistë të Ligës së Evropës
Foto: AP

Manchester Unitedi, Interi, Shakhtari e Kopenhaga janë katër çerekfinalistët e parë të Ligës së Evropës, të cilët siguruan kalimin në raundin tjetër të mërkurën në mbrëmje.

Unitedi kaloi në çerekfinale pasi me rezultatin e përgjithshëm 7:1 fitoi kundër LASK-ut. Jesse Lingard dhe Anthony Martial e ndihmuan Unitedin të fitojë 2:1 të mërkurën, e që kishte dalë triumfues edhe në Austri me rezultatin e thellë, 5:0. Golin e vetëm për skuadrën e LASK-ut e shënoi Philipp Wiesinger.