Sport

Konfirmohet, të gjithë lojtarët e Dritës negativë në COVID-19

Konfirmohet, të gjithë lojtarët e Dritës negativë në COVID-19
Foto: FC Drita/Facebook
22:51

Konfirmohet, të gjithë lojtarët e Dritës negativë në COVID-19

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Drita, ka njoftuar se një pjesë e skuadrës edhe në ritestim ka dalë negativ në koronavirus.

Sot gjatë ditës futbollistët e Dritës u testuan për COVID-19, pasi të premten do të nisën për Zvicër, ku do të zhvillojnë ndeshjen parakualifikuese në Ligën e Kampionëve kundër Inter D’Escaldes, por për një pjesë të lojtarëve pati dyshime në testet e kryera dhe u vendos që të ritestohen.

“Dëshirojmë ta njoftojmë të gjithë opinionin se të gjithë personat e ritestuar kanë rezultuar negativë. Nesër do të udhëtojmë të gjithë së bashku më të fortë se kurrë! Faleminderit Institutit të Shëndetit Publik për bashkëpunimin dhe gatishmërinë”, thuhet në njoftimin e skuadrës gjilanase.

18:51

Një pjesë e ekipit të Dritës del negativ në testin për koronavirus

Një pjesë e ekipit të Dritës së Gjilanit del negativ në testin për koronavirus, ka njoftuar të enjten për KOHËN, drejtori Feti Murseli.

Murseli ka thënë se për pjesën tjetër të ekipit rezultatet u është thënë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike se do t’ua tregojnë sonte, në orën 23:00.

Klubi i futbollit Drita të mërkurën në mëngjes është testuar për koronavirus, derisa të premten do të udhëtojë drejtë Nyonit për ta zhvilluar të shtunën ndeshjen parakualifikuese të Ligës së Kampionëve kundër Inter d’Escaldes.

“Nëse nuk do t’i marrim deri sonte rezultatet për pjesën tjetër, atëherë do të jetë vonë për ne dhe do të detyrohemi ta njoftojmë edhe UEFA-n për anulimin e udhëtimit”, ka thënë Murseli.

Drita do të testohet edhe të premten për koronavirus me të mbërritur në Nyon.