Sport

Svitolina dhe Bertens tërhiqen nga “Us Open”

Svitolina dhe Bertens tërhiqen nga “Us Open”

Numri pesë i botës së tenisit të femrave, Elina Svitolina, dhe numri shtatë i botës, Kiki Bertens, janë tenistet e fundit të cilat janë tërhequr nga gara e “US Open”.

Në një komunikatë, ukrainasja Svitolina, gjysmëfinaliste e vitit të kaluar, ka thënë se nuk ndihet rehat për të udhëtuar në SHBA, pasi mund ta fusë në rrezik atë dhe ekipin e saj.