Sport

Manchester City e Lyoni kalojnë në çerekfinale

Manchester City e Lyoni kalojnë në çerekfinale

Manchester City e përfundoi atë që e kishte nisur në shkurt në stadiumin “Bernabeu”, dhe me të njëjtin rezultat e mposhti Real Madridin edhe në “Etihad Stadium”, për t’u kualifikuar në çerekfinale të “Championsit”.

Ky është eliminimi i parë i trajnerit Zinedine Zidane nga Liga e Kampionëve, pasi e ka fituar këtë garë tri herë rresht.