Sport

Bayerni e Barça në çerekfinale të Championsit

Bayerni e Barça në çerekfinale të Championsit
Foto: AP

Bayern Munichu dhe Barcelona janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Gjermanët arritën me lehtësi kualifikimin duke eliminuar Chelsean me rezultat të përgjithshëm 7:1 në dy ndeshje. Pas fitores 3:0 në ndeshjen e parë, bavarezët fituan 4:1 në të dytën për të kaluar tutje.