Sport

Anulohet sfida ndërmjet Dritës dhe Linfieldit shkaku i koronavirusit

Ndeshja në mes kampiones së Kosovës, Dritës, dhe kampionit të Irlandës së Veriut, Linfieldit, nuk do të zhvillohet, ka njoftuar klubi gjilanas, derisa është konfirmuar edhe nga UEFA.

Vendimin për anulimin e ndeshjes e ka marrë UEFA me rekomandim të autoriteteve shëndetësore të Zvicrës, pas rastit të dytë të dalë me koronavirus brenda pak ditësh, raporton KOHA.