Sport

Halimi largohet nga Sandhauseni

Halimi largohet nga Sandhauseni

Reprezentuesi i Kosovës në futboll, Besar Halimi duhet të kërkojë skuadër të re. Ndonëse ka kontratë deri në vitin 2021, Halimi do të largohet nga Sandhauseni i Bundesliga 2 të Gjermanisë. Mesfushori kaloi te Sandhauseni rreth një vit më parë nga Brondby danez, por nuk ia doli të shfaq potencialin.

I luajti vetëm 14 ndeshje në Bundesliga 2 dhe realizoi një gol. Halimi nuk përshtatet në planet e klubit, që tashmë po kërkon për një mesfushor tjetër ofenziv.