Sport

Mueller: Jemi këtu për të fituar finalen

Mueller: Jemi këtu për të fituar finalen

Sulmuesi Thomas Mueller ka shkëlqyer në fitoren 8:2 të Bayernit ndaj Barcelonës. Mueller ka shënuar golin e parë dhe të katërt për kampionin gjerman.

“Është vështirë të shpjegohet. Ekipi ynë është në formë të jashtëzakonshme. Jam falënderues që jam shpallur lojtar i ndeshjes, por ne kemi 12 apo 15 lojtarë që e meritojnë këtë trofe. Ne punojmë me aq intensitet sa është e vështirë ta na mposht dikush”, ka thënë Mueller pas ndeshjes. Ai është shpallur lojtari më i mirë.