Sport

Gjermania e Spanja ndahen baras, Ukraina mposht Zvicrën

Gjermania e Spanja ndahen baras, Ukraina mposht Zvicrën

Gjermania dhe Spanja kanë ndarë pikët, përderisa Ukraina ka arkëtuar pikët e plota ndaj Zvicrës në Ligën e Kombeve, Ligën A – Grupi 1.

Sulmuesi i Chelseat, Timo Werner i dha epërsinë Gjermanisë duke shënuar në minutën e 51, pas asistimit nga Gosens.