Sport

Kosova fiton një të artë dhe një të bronztë në Kampionatin Ballkanik U-20

Kosova fiton një të artë dhe një të bronztë në Kampionatin Ballkanik U-20
 

Kampioni i Kosovës në hedhjen e gjyles, Muhamet Ramadani, e ka përfaqësuar edhe një herë denjësisht Kosovën në gara jashtë vendit. Atleti i klubit Mitrovica e fitoi të shtunën medaljen e artë në atletikë në Kampionatin Ballkanik U20 në Turqi. Medalje fitoi edhe atleti i klubit Trepça, Alaudin Suma. Suma e fitoi të dielën medaljen e bronztë në hedhje të diskut, për ta mbyllur suksesshëm pjesëmarrjen në garën në Turqi.

Vetëm Ramadani e Suma arritën të ktheheshin në Kosovë me medalje nga Stambolli i Turqisë, aty ku u zhvillua Kampionati Ballkanik U20 në atletikë.