Sport

Trajneri i Sileksit e vlerëson të vështirë duelin me Dritën

Trajneri i Sileksit e vlerëson të vështirë duelin me Dritën

Te nënkampioni i Maqedonisë së Veriut, Sileksi, vlerësojnë lart kampionen e Kosovës, Dritën, ekip me të cilin do të përballen në kuadër të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Evropës.

Trajneri i Sileksit, Goran Simov, ka insistuar se gjasat janë të barabarta, 50 me 50, në ndeshjen kundër Dritës. Simov e vlerëson Dritën ekip me përvojë, agresiv dhe me lojtarë cilësorë në përbërje.