Sport

Shkëlqimi i Bytyqit në ndeshjen e 200-të për Vikingun

Shkëlqimi i Bytyqit në ndeshjen e 200-të për Vikingun

Sulmuesi Zymer Bytyqi ka lënë gjurmë në ndeshjen e tij te 200-të me Vikingun në kampionatin norvegjez.

24-vjeçari ishte protagonist në fitoren e ekipit të tij ndaj Aalesundit me rezultatin 5:2, duke realizuar dy gola dhe duke siguruar një penallti. Penalltinë e siguruar në ndeshjen e së dielës në gol e shndërroi sulmuesi tjetër nga Kosova, Veton Berisha.