Sport

Legia pëson në kampionat, pret reagim ndaj Dritës

Legia pëson në kampionat, pret reagim ndaj Dritës

Legia e Varshavës të shtunën luajti ndeshje kampionale dhe humbi 3:1 në shtëpi nga Gornik Zabrze. Legia ka dy humbje e dy fitore dhe renditet në vend të gjashtë në kampionatin polak.

Legia ka bërë gabime të shumta në ndeshjen e së fundit dhe tani disponimi te kampioni polak nuk është i duhuri. Por, te Legia presin reagim në ndeshjen ndaj Dritës.