Sport

Berisha e Vallçi me Salzburgun i afrohen fazës grupore të Championsit

Berisha e Vallçi me Salzburgun i afrohen fazës grupore të Championsit

Mërgim Berisha e Albert Vallçi i janë afruar fazës grupore të Ligës së Kampioneve me Salzburgun. Salzburgu sonte ka triumfuar 2:1 në udhëtim ndaj Maccabi Tel Avivit, në ndeshjen e parë të barazhit për një vend në fazën e grupeve në Champions.

Berisha ishte titullar dhe luajti pjesën e parë, ndërsa Vallçi qëndroi në stol e nuk u aktivizua fare. Ndeshja e kthimit luhet në Austri më 30 shtator.