Sport

Për herë të parë pas një dekade Messi e Ronaldo jashtë listës për “Lojtarin e Vitit”

Për herë të parë pas një dekade Messi e Ronaldo jashtë listës për “Lojtarin e Vitit”

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë mbetur jashtë listës finale për çmimin e “Lojtarit të Vitit” nga UEFA, për herë të parë pas dhjetë vitesh, shkruan Goal.

Derisa në këtë edicion në garë janë Kevin de Bruyne i Manchester Cityt dhe Robert Lewandowskit i Bayernit, transmeton KOHA.