Sport

Brightoni futet fuqishëm në garë për Zeqirin

Brightoni futet fuqishëm në garë për Zeqirin

Situata e sulmuesit Andi Zeqiri, i cili pritej të transferohej te Parma, ka ndryshuar tërësisht pasi ekipi nga Premier League, Brightoni po insiston për shërbimet e tij.

“Sky Sports” ka njoftuar të premten se drejtuesit e Brightonit tashmë kanë nisur negociatat me përfaqësuesit e Zeqirit dhe transferimi i tij te ekipi anglez është pranë finalizimit. Mësohet se Brightoni i ka ofruar Zeqirit pagë më të lartë se Parma, ekip që ishte pajtuar të paguante klauzolën e lirimit të tij te Lausanne prej tre milionë eurosh.