Sport

Betim Fazliji, shtyllë e mbrojtjes së Kosovës prej ndeshjeve të nëntorit

Betim Fazliji, shtyllë e mbrojtjes së Kosovës prej ndeshjeve të nëntorit
Foto: Blick

Një futbollist që vlerësohet shumë lart në Zvicër, do të bashkohet me Kosovën prej muajit nëntor. Bëhet fjalë për Betim Fazlijin, që po shkëlqen te St. Galleni.

Fazliji u bë i njohur për faktin se skuadra e tij për kohë të gjatë nuk pësoi humbje kur ai aktivizohej. Ajo periudhë përfundoi në verë, ndërsa po në verë Fazliji u kthye nga mesfushor në mbrojtës të qendrës. Dhe në edicionin e ri po shkëlqen në pozitën e re. Madje në dy xhirot e para është përfshirë në ekipin më të mirë të Superligës së Zvicrës.