Sport

Koronavirusi merr hov në Serie A, 14 pjesëtarë të Genoas rezultojnë pozitivë

Koronavirusi merr hov në Serie A, 14 pjesëtarë të Genoas rezultojnë pozitivë

Pas Mattia Perinit e Lasse Schones edhe 8 lojtarë të tjerë dhe 4 pjesëtarë të stafit të skuadrës së Genoas kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, menjëherë pas ndeshjes së zhvilluar ndaj skuadrës së Napolit një ditë më parë.

Lajmi është konfirmuar nga klubi i Serie A të hënën, i cili në njoftim bën të ditur se ka njoftuar edhe autoritetet, ndërsa të prekurit me koronavirus janë duke ndjekur protokollet.