Sport

Sllovenia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, Kek kërkon fitore në Prishtinë

Sllovenia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, Kek kërkon fitore në Prishtinë

Përzgjedhësi i Sllovenisë, Matjazh Kek, të hënën ka publikuar listën e futbollistëve në të cilët llogarit për grumbullimin e muajit të ardhshëm. Sllovenia do t’i zhvillojë tri ndeshje, një miqësore dhe dy në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kek në listën e tij ka përfshirë 24 futbollistë, por ka paralajmëruar se gjatë kësaj jave listës mund t’i shtohen edhe disa emra të rinj për ndeshjet me Kosovën dhe Moldavinë, që Sllovenia i luan në kuadër të Ligës së Kombeve.