Sport

VAR-i do të përdoret në ndeshjen mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

VAR-i do të përdoret në ndeshjen mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës
Foto: Ilustrim

Sistemi i video-asistimit për arbitra (VAR), do të përdoret në ndeshjen gjysmëfinale të plejofit për kualifikim në “Euro 2020” në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, që zhvillohet muajin tjetër në Shkup.

Këtë e ka konfirmuar Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut (FFM), të martën në sajtin e saj zyrtar. Dueli mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës luhet më 8 tetor në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup dhe fillon në ora 20:45.