Sport

Dest zyrtarizohet te Barcelona

Dest zyrtarizohet te Barcelona

Sergino Dest është futbollist i ri i Barcelonës. Ai është transferuar te Barcelona nga Ajaxi.

Klubi katalunas në faqen zyrtare ka njoftuar se Dest ka firmosur kontratë pesëvjeçare dhe ka në të klauzolë për lirim në vlerë 400 milionë euro.