Sport

Zeqiri zyrtarizohet te Brightoni

Zeqiri zyrtarizohet te Brightoni

Sulmuesi kosovar Andi Zeqiri ka kompletuar transferimin te klubi i Premier Leagues së Anglisë, Brighton & Hove Albion.

Zeqiri është transferuar te Brightoni nga Lausanne e Zvicrës dhe ka firmosur kontratë deri në qershor të vitit 2024.