Sport

Lewandowski futbollisti më i mirë i vitit nga UEFA

Lewandowski futbollisti më i mirë i vitit nga UEFA
Foto: UEFA

Sulmuesi i Bayern Muenchenit, Robert Lewandowski është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit nga UEFA.

Lewandowski ka marrë çmimin, që ndahet nga 55 gazetarë nga federatat anëtare të UEFA-s dhe 80 trajnerë të klubeve që kanë marrë pjesë në fazën grupore të stinorit.