Sport

Kosova pa “shtyllat” e ekipit në ndeshjen më të rëndësishme

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll të mërkurën (sot) do të udhëtojë për në Shkup, ku të enjten nga ora 20:45 takohet me Maqedoninë e Veriut në gjysmëfinale të plejofit për kualifikim në “Euro 2020”.

 

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll të mërkurën (sot) do të udhëtojë për në Shkup, ku të enjten nga ora 20:45 takohet me Maqedoninë e Veriut në gjysmëfinale të plejofit për kualifikim në “Euro 2020”.

Në delegacion nuk do të jenë të paktën tre lojtarë shumë të rëndësishëm të Kosovës, ndërsa me shumë gjasë do të mungojë edhe një “shtyllë” e katërt. Tashmë është e konfirmuar se Kosovës do t’i mungojë sulmuesi kryesor, Vedat Muriqi, mesfushori kryesor, Hekuran Kryeziu, dhe lojtari kryesor i krahut të djathtë, Milot Rashica. Ka gjasa të mëdha që të mungojë edhe lojtari kryesor i mbrojtjes, Amir Rrahmani.