Sport

Donjeta Sadiku në finale, nesër ndeshet me brazilianen Beatrizi

Donjeta Sadiku në finale, nesër ndeshet me brazilianen Beatrizi
Foto: Ilustrim

Boksierja kosovare, Donjeta Sadiku, është kualifikuar në finalen e turneut ndërkombëtar “Ballkan”, që po zhvillohet në Sofje të Bullgarisë.

Në gjysmëfinalen deri 60 kilogram, Sadiku mposhti boksieren bullgare, Mehmedova Aslahan, dhe më 24 tetor do të ndeshet me kampionen e botës nga Brazili, Ferreira Beatriz. Beatriz është e para në ranglistën e Federatës Botërore AIBA.