Sport

Prishtina e Bashkimi garojnë për Superkupë

 

 Sigal Prishtina dhe Bashkimi do të takohen në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll. Të dy ekipet të premten mbrëma triumfuan në ndeshjet gjysmëfinale të zhvilluara në palestrën “13 Qershori” në Suharekë, për ta konfirmuar kalimin në finale.

Ndeshja finale e Superkupës, që këtë herë është organizuar në formë turneu, do të zhvillohet të dielën në palestrën “Karagaçi” në Pejë prej orës 17:00.