Sport

Ndonëse pa shikues dhe me skuadrat në formë të luhatshme, Clasico mbetet e veçantë

Ndonëse pa shikues dhe me skuadrat në formë të luhatshme, Clasico mbetet e veçantë
 

Real Madridi triumfoi në La Liga vetëm tre muaj më parë, falë mbrojtjes së hekurt dhe një vullneti të pamëshirshëm për të fituar. Por në ndeshjen “El Clasico” ndaj Barcelonës, madrilenët nuk do të futen si një ekip i tillë.

“El Clasico” e parë e këtij sezoni luhet të shtunën (sot) në stadiumin “Camp Nou” prej orës 16:00 dhe i takon xhiros së shtatë të kampionatit spanjoll. Ndeshja do të zhvillohet prapa dyerve të mbyllura.