1 perditesime
Sport

Kumbulla ia siguron një pikë Romës ndaj Milanit

Kumbulla ia siguron një pikë Romës ndaj Milanit
Foto: Reuters
22:40

Kumbulla ia siguron një pikë Romës ndaj Milanit

Ndeshja derbi e Serie A, Milan – Roma, është mbyllur pa fitues.

Derbi është luajtur të hënën mbrëma në “San Siro” dhe përfundoi 3:3.

Mbrojtësi shqiptar Marash Kumbulla, shënoi golin e fundit dhe të barazimit për Romën në minutën e 84-t.

Reprezentuesi i Shqipërisë shënoi nga afërsia pas harkimit nga korneri. Golat tjerë për Romën i shënuan Edin Xheko dhe Jordan Veretout, kurse për Milanin Zlatan Ibrahimoviq (2) dhe Alexis Saelemaekers.

Pas pesë xhirove, Milani zë vendin e parë me 13 pikë, kurse Roma është e nënta me tetë pikë.

22:32

Kumbulla shënon gol në derbin Milan – Roma

Mbrojtësi shqiptar Marash Kumbulla ka shënuar gol për Romën, duke barazuar rezultatin e derbit të Serie A kundër Milanit, në 3:3.

Kumbulla shënoi nga afërsia në minutën e 84-t pas harkimit nga korneri.

Ndeshja e xhiros së gjashtë të Serie po zhvillohet “San Siro”.