Sport

Lidhja e fortë e Besnik Hasit me Lazion dhe Taren

Lidhja e fortë e Besnik Hasit me Lazion dhe Taren

Lidhja e skuadrës së Lazios me Belgjikën ka ekzistuar pothuajse gjithmonë, mirëpo kjo lidhje është forcuar edhe më shumë nëpërmjet Besnik Hasit dhe Igli Tares, drejtorit sportiv të ekipit nga Serie A.

Lidhja e vërtetë ka nisur në vitin 2013. Lucas Biglia dëshironte të largohej nga Anderlechti për të vazhduar karrierën në një ligë shumë më të fortë. Kështu që mesfushori argjentinas i ishte drejtuar Besnik Hasit, i cili menjëherë i kishte bërë një zgjidhje. Hasi prej vitit 2008 deri në vitin 2014 ishte ndihmëstrajner i Anderlechtit përpara se ta merrte drejtimin e ekipit deri në vitin 2016.