Sport

Bardhi në mesin e lojtarëve me më së shumti paraqitje në La Liga me Levanten

Bardhi në mesin e lojtarëve me më së shumti paraqitje në La Liga me Levanten

Enis Bardhi kërkon ta vazhdojë historinë te Levante. Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut është në mesin e dhjetë lojtarëve me më së shumti paraqitje në Primera Division te skuadra e Levantes. Ai tashmë ka 98 paraqitje në elitën e futbollit spanjoll.

Të hënën e kaluar, me minutat e luajtura kundër Celta Vigos, e barazoi Vicente Iborran dhe Sergio Ballesteros me ndeshje të luajtura për Levanten në divizionin e parë të futbollit spanjoll.