Sport

Ibrahimoviqi u bën thirrje qytetarëve: Mos e sfidoni virusin, nuk jeni si Zlatani

Ibrahimoviqi u bën thirrje qytetarëve: Mos e sfidoni virusin, nuk jeni si Zlatani

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviq, i cili së fundi është rikuperuar nga infeksioni me koronavirus, i është bashkuar fushatës informuese, duke i thënë publikut të respektoj distancën sociale dhe të mbajë maskë.

“Virusi më ka sfiduar mua dhe unë fitova. Por, jo nuk jeni si Zlatani, mos e sfidoni virusin. Përdorni kokën, respektoni rregullat: distancën dhe maskat, gjithmonë. Ne do të fitojmë!” – ka thënë Zlatan në një video të postuar në rrjetet sociale, raporton agjencia Reuters.