Sport

Epoka e re sjell shpresë, por jo zgjidhje të shpejtë për Barcelonën e Messin

Epoka e re sjell shpresë, por jo zgjidhje të shpejtë për Barcelonën e Messin

Ronald Koeman përqafoi Lionel Messin dhe në atë moment gjithçka u duk përsëri mirë. Skuadra e Barcelonës reagoi pas dorëheqjes së presidentit Josep Maria Bartomeu, të martën, duke mundur Juventusin 24 orë më vonë, raporton AFP.

“Kjo ishte paraqitja jonë më e mirë e sezonit”, tha Koeman menjëherë pasi kishte parë Messin të shënonte nga penalltia për fitoren 2:0 në Torino, e cila fitore e dërgoi skuadrën e tij në krye të grupit G të Ligës së Kampionëve pas dy ndeshjeve të luajtura, me gjashtë pikë të grumbulluara.