Sport

Albion Vrenezi, një tjetër kandidat për përfaqësuesen e Kosovës

Albion Vrenezi, një tjetër kandidat për përfaqësuesen e Kosovës

Dy gola e një asistim ishte kontributi i Albion Vrenezit në ndeshjen e fundit të skuadrës së tij, Jahn Regensburg, në Bundesliga 2 të Gjermanisë. Regensburgu fitoi 3:0 ndaj Eintracht Braunschweigut javën e kaluar, ndërsa 27-vjeçari shkëlqeu.

Ai po kalon formë të mirë në Bundesliga 2 dhe shpreson të futet në “radarin” e përfaqësueses së Kosovës në futboll. Bundesliga 2 vlerësohet prej ligave të dyta më të forta në Evropë, nëse jo më e forta. Po ashtu, vlerësohet se ka nivel më të lartë se shumë liga elitare prej nga merr Kosova lojtarë, shkruan KOHA.