Sport

Bunjaki: Kosova s’është e gatshme për Ligën B, por ka pasur zhvillim

 

Ish-trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në “Express Intervistën” në KTV ka thënë se Kosova aktualisht nuk është e gatshme për Ligën B të Ligës së Kombeve, megjithatë thekson se ajo ka pasur një zhvillim shumë të mirë.

Fitoren ndaj Moldavisë në “Fadil Vokrri” dhe qëndrimin në Ligën C e sheh si shumë pozitive.