Sport

“Përqendrim, uri, dinakëri”, receta e Contes për ta mposhtur Real Madridin

“Përqendrim, uri, dinakëri”, receta e Contes për ta mposhtur Real Madridin
Foto: Reuters
 

Interi i Antonio Contes do të përballet me Real Madridin në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndeshje që trajneri italian e përshkruan si “finale” për shkak se të dyja ekipeve iu nevojitet fitorja. Kjo ndeshje luhet të mërkurën prej orës 21:00 dhe Conte beson se ekipi i tij do të triumfojë. Ai ka insistuar se Interi tashmë e ka recetën për të triumfuar në këtë “finale”, që përbëhet prej “përqendrimit, urisë dhe dinakërisë”, shkruan Reuters. 

Sipas Contes, Interi nuk ka tjetër opsion veç fitores nëse dëshiron të vazhdojë përtej fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Para dy javëve, në duelin e luajtur në stadiumin “Santiago Bernabeu”, skuadra e Interit pësoi humbje nga Real Madridi me rezultatin 3:2.