Sport

Chelsea e Sevilla kalojnë në 1/8 e finales

Chelsea e Sevilla kalojnë në 1/8 e finales
Foto: Reuters
 

Chelsea e Sevilla kanë siguruar kalimin në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve. Chelsea triumfoi sonte 2:1 në udhëtim ndaj Rennesit, ndërsa me të njëjtin rezultat Sevilla triumfoi në udhëtim ndaj Krasnodarit.

Callum Hudson-Odoi (22’) dhe Olivier Giroud (90+1’) i realizuan golat për Chelsean, ndërsa Sehrou Guirassy (85’) për Rennesin.