Sport

Vetëm 20 vjeç dhe kalon legjendën Ronaldo dhe Zidane me golat në Champions

Vetëm 20 vjeç dhe kalon legjendën Ronaldo dhe Zidane me golat në Champions
 

Erling Haaland pushtoi edhe një herë titujt e gazetave të martën pasi shënoi dy herë gjatë fitores 3-0 të Borussia Dortmund ndaj Club Brugge në Ligën e Kampionëve.

Dhe me dy golat e tij, sulmuesi norvegjez tejkaloi në mënyrë të pabesueshme brazilianin Ronaldo dhe Zinedine Zidane në listat e golashënuesve të Ligës së Kampionëve. Ai mund të jetë vetëm 20 vjeç, por Haaland tashmë ka shënuar 16 herë në vetëm 12 ndeshje në kompeticionin elitar të Evropës, transmeton Shqip.